Buli měl umřít (2020)

Jmenuji se Démon Manor Bohemia, ale říkají mi Buli. Narodil jsem se 18. 3. 2016. Byl jsem stejný, jako každé jiné štěně. Hravý, veselý, skotačivý, krásný a roztomilý. Od chovatelky si mě koupila moje první majitelka, ta mě ovšem moc neuměla vychovat, a tak jsem putoval k jiné paní, která si se mnou také moc nevěděla rady… a tak mě umístila k třetí paní a tam už jsem se vůbec neuměl chovat.

Mým problémem je to, že občas bezdůvodně napadnu člověka. Teda bezdůvodně je to z pohledu vás, lidí. Já k tomu jistě důvod mám. Pravděpodobně nějaký genetický, neboť jak jsem se dozvěděl, tak někteří mí sourozenci už měli být údajně utraceni kvůli agresi k člověku.

No a po té třetí paní jsem se dostal k další. Ta si sice se mnou věděla rady po stránce výchovy, velmi výrazně jsem se u ní uklidnil (kdysi jsem byl opravdu schopen velmi tvrdě a razantně napadnout člověka, a to dokonce i toho, kterého jsem znal), ovšem nebyla mi schopna zajistit odpovídající krmení a veterinární péči. A tak jsem téměř rok a půl žil – tedy spíše přežíval tak, že jsem byl hubený, zablešený, měl jsem zdravotní problémy, které souvisely se špatnou péčí, v boudě mi byla v chladném počasí zima, protože jsem kvůli špatnému, či spíš skoro žádnému krmení neměl šanci nabrat tuky k zahřátí se.

V březnu 2020 se o mě a mou paní začaly zajímat dvě ženy. Tyto ženy půl roku přemlouvaly a prosily mou paní, aby souhlasila s tím, že se mi najde nový domov, zajistily mi v součinnosti se spolkem Kočičí a psí azyl CZ, z.s. veterinární péči a dobrou stravu. Dostal jsem se zase do formy a dnes už byste na mě nic nepoznali. Vlastně jsem nový domov už od toho března měl slíbený u Jany Z. a její smečky, jen se čekalo, zda mě moje paní daruje…

Buli v zimě 2020 už v bezpečí u Jany

No a v září moje paní konečně kývla a já jsem se konečně mohl začít připravovat na stěhování. Musel jsem ale ještě chvíli vydržet, protože Jana pro mě musela zařídit moje nové bydlení. A řeknu vám, že to moje nové bydlení je parádní. Mám fungl nový kotec s krásnou zateplenou boudou, kde mi není vůbec zima a jsem moc spokojen. Chtěl bych vás moc poprosit, zda byste pomohli s proplacením nákladů za pořízení mého nového bydlení, které vyšlo na nemalé peníze a také, abyste mi drželi pěsti, ať už se mám v životě jen dobře. Myslím, že si to zasloužím.

S úctou a poděkováním Buli, aneb Bílý Bim, černé ucho.

Dovětek: Buli spokojeně (v rámci možností) žije u Jany Z. a my jí za tuto péči mockrát děkujeme!
Buli s Janou z.