BeeGee (květen 2019)

Syn jedné paní si na podzim 2017 pořídil bulíka, ale ten ho bavil jen chvilku. Pes si začal určovat pravidla a být pánem domu. Po několika hádkách se synem o nezodpovědnosti matka syna vystěhovala a psa (jménem Big) si nechala. Prošel prý převýchovou, ale bohužel to moc nezabralo – věděl, že se ho paní bojí a stále to na ni zkoušel… Pokousal ji několikrát, a tak mu začátkem roku začala zoufalá shánět nový domov… Jenže se nikdo nehlásil – každý se problémového psa bál ujmout. A tak šel čas, a paní se ho bála stále víc. Až se rozhodla – ve čtvrtek 16. května 2019 půjde pes na utracení!

Když jsme se o tom dva dny před šibeničním termínem dozvěděli, měli jsme jasno v jediné věci – že tak mladého psa (1,5 roku) prostě nemůžeme nechat umřít! A začal tuhý boj s časem. Nakonec se našli skvělí bull-lidi:
Alena Masarová a Tomikel Tomáš – pro psa ve středu večer dojeli a odvezli ho k Ajuška Fauvé, která byla tak hodná a poskytla bulíkovi v urgentní nouzi aspoň DO, než najdeme něco stabilního, nebo se aspoň uvolní místo ve slovenském BRS… Velké díky též Monika Monbull Cibullková – za pomoc s organizací a za to, že jí osud bulíka Biga v akutní nouzi nebyl lhostejný a neustále ho připomínala!!! 

Čtvrtek 16. května, tj.  ten den, kdy měl původně jít na smrt… si parádně užil v dočasce v Českém Těšíně. Ajuška nám hned hlásila, že se BeeGees (jak jsme ho přejmenovali) „vůbec neprojevuje agresivně, jak bylo předtím avizováno“ (ale samozřejmě, jsme obezřetní, vše se může ještě změnit, až se rozkouká a otrká). Doma je prý hodný, v kleci (krátkodobě) vydržel v klidu, hygienu zvládá. Na vodítku tahá. Leká se prudkých pohybů, ale nijak nestartuje. Potřebuje zábavu a vyžití – a to velmi akutně (však je to 1,5roční puberťák, takže klasika). Náhubek stále není třeba(!), zatím nezaznamenala ani známku zavrčení, nic… Na velké psy-samce se moc netváří – tam to asi minimálně nějakou dobu nepůjde, s bulinkou vypadá spokojeně.

V pátek šel na očkování a čipování. A o víkendu se přijelo podívat hned několik zájemců. A jedni, moc prima mladí lidi ze Zlínska, si s BG hned padli do oka…

No a v pondělí 20. května v podvečer BeeGee odfrčel se svou novou rodinou do svého nového domova!!!
Už při prvním setkání o víkendu bylo na první pohled jasné, že ho budou mít hodně rádi. A když si pro něj doopravdy přijeli, to bylo ještě zřetelnější 

Přejeme Ti náš milý BeeGee do života už jen samou lásku a radost 
Velké díky všem, kdo nám pomáháte pomáhat!
Vaše Katka Kašparová