Minibulík Dája (únor 2021)

Minibulík s PP hledal nový domov v únoru 2021. 

Dája (celým jménem Darling of Trigon) má 8 let a dá se říct, že je to vlastně skvělý pes – s jednou „vadou“ – nesnese jiné psy! Není kastrovaný, je zdravý a má PP. Lidi miluje, ani s dětmi nemá problém, je na ně zvyklý. Je blázen do aportování, do míčků a klacků, vlastně do čehokoliv, za čím může běžet a hrát si s tím. Miluje vodu, takže u řeky či rybníku je lepší ho mít na vodítku, pokud člověk nechce, aby tam vletěl… Venku poslouchá na přivolání, jen nesmí být někde v blízkosti hárající čuba – to ohluchne. Doma nic neničí, jen si občas štěkne, když slyší projít někoho kolem dveří.

Rád spí v posteli se svým páníčkem, mazlí se a vůbec nejradši je v blízkosti svého pána. Miluje dlouhé procházky, ale nevadí mu ani kratší – přizpůsobí se. Je to opravdu milionový pes, co si zaslouží nové skvělého páníčky, co ho budou brát jako parťáka a nebude někde v boudě na zahradě, potřebuje být se svým páníčkem. Je zvyklý i na klec, kterou bral jako svůj pelíšek, který tedy občas počůral, když zůstal sám doma s druhým psem – ale zřejmě to dělal z trucu, protože nebyl nastydlý, když se to stalo.

Zdůrazňujeme – nemá rád ostatní psy, na kočku je zvyklý, ale cizí by asi prohnal. Důvodem jeho adopce je právě jeho velmi ostrá nesnášenlivost s druhým psem v rodině, žádný jiný problém v tom není.

 

Smutný dovětek: Bohužel v létě dalšího roku přišla zpráva, že Dája 22.7.2022 podlehl selhání ledvin 🙁