Záchrana 4 bulíků – Slovensko

Hned na začátku roku 2018 jsme rozjeli poměrně náročnou akci – a sice záchranu 4 bulíčků ze slovenského „chovu“ (fotky viz úplně dole).

Domluvili jsme se s ochotnými přáteli z Bullterrier Rescue Slovakia, že když psy vykoupíme, holky si je převezmou do své péče. Majitel psů chtěl za všechny 600 eur, nakonec ho Petra Richtrová usmlouvala na 520 eur. Chvíli jsme o kauze horlivě diskutovali na FB – probírali jsme klady i zápory výkupu psů z množírny (vždy hrozí obrovské riziko, že za utržené peníze si majitel koupí nové, které za pár let budeme muset znovu „zachránit“, a tak pořád dokola…).

Nakonec se lidi v diskusi shodli na tom, že je chtějí zachránit – tedy vykoupit. Že jsou psi (3 psi a fenka) mladí, takže je velká šance, že dotyčný opravdu „ruší chov“ – což uváděl jako důvod prodeje. A navíc se diskutující shodli na tom, že nechtějí, aby se tak mladí bulíčci dostali do jiné množky… Takže jsme se společně dohodli na tom, že zkusíme na výkup vybrat peníze.

Výzva měla mimořádný ohlas! Za necelý první den se sešly peníze na samotný výkup, a během dalšího dne přišla podobná suma na péči o ně! Potřebovali jsme vybrat zhruba 13 tisíc Kč; ve dnech od 2. do 7. ledna se povedlo vybrat neskutečných 28 602 Kč pro účely výkupu bulíků.
Kurz dle ČNB byl dne 7. 1. 2018: 25,59 Kč (viz aktuální kurz na webu ČNB zde)
Zaokrouhlili jsme to na 25,6, tj. celková vybraná suma představuje 1 117 eur (28 602 : 25,6).

550 eur šlo na samotný výkup a potřebné pohonné hmoty,
1 117 mínus 550 = 567 eur;
zbylých 567 eur tedy šlo přímo na účet Bullterrier Rescue Slovakia, který převzal pejsky do své péče

Poté bylo od 8. ledna (pod jednotným VS 12018) vybráno celkem 1 300 Kč (peníze přišly v lednu od 4 dárců, v dalších měsících už pod tímto VS žádný dar nepřišel). Tato platba byla poslána (v CZK) na účet BRS dne 23. 9. 2018.

Tady najdete alba každého z nich k umístění: Cola   Mirinda   Fanta   Tonic 

Ještě k Mirindě – kdo se jí ujme, tomu nabízíme pomoc se zajištěním či úhradou operace nožiček (byla na tom ze všech 4 nejhůř)!

Sdílení: